Akce pro veřejnost

V naší základní škole sídlící na Praze 3, na náměstí Jiřího z Poděbrad, se konají akce otevřené veřejnosti. Na tomto místě si vás dovolujeme na tyto zajímavé akce zvát.

Jarní burza 2016 - oblečení, obuvi a sportovních potřeb 

 • příjem věcí ČT 21.4. 17 - 19 hod. v přízemí školy 
 • prodej vždy v herně v přízemí školy  PÁ 22.4.  7,30 - 11 hod a 13,30 - 18 hod.,
 • SO 23.4. 10 - 15 hod.,
 • PO 25.4. 7,30 - 11 hod. a 13,30 - 17 hod.
 • cena : 2 Kč za přijatý kus + 15% z prodané část
 • výdej neprodaného oblečení bude v PO 25.4. 18 - 20,30 

Tradiční podzimní burza ošacení, obuvi a sportovních potřeb

 • příjem věcí ČT 5.11. 18 - 20 hod.
 • prodej PÁ 6.,7. a 9.11.
 • výdej věcí po dohodě v PO 9.11. po 19.hod.
 • Více informací naleznete v Duhovém klubíčku

Jarní burza oblečení a obuvi 2015 se letos nekoná. Děkujeme za pochopení

Volná místa na výlet autobusem do Techmánie v Plzni !!!!

 • SO 28.3. 
 • Odjezd od školy v 8 hod., návrat ke škole kolem 17,30
 • Cena : 180,- + vstupné na 6 hod.150,- ( sleva pro skupinu) - celkem jen 330,-Kč
 • pro děti i dospělé, i celé rodiny
 • od 10,30 máme zarezervované 3D Planetárium
 • přihlášky ihned J.Vosické na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na 608 765 496

Cvičení pilátes u nás ve škole i pro veřejnost 

zde naleznete více informací 

Změna termínu podzimní burzy

Omlouváme se všem zájemcům, ale termín podzimní burzy se z důvodu ředitelského volna ( opravy a podlahářské práce v budově) přesouvá o týden později na 1.týden v listopadu. Časy zůstávají stejné

 • příjem věcí ČT 6.11.
 • prodej PÁ 7.,8. a 10.11.
 • výdej věcí po dohodě v PO 10.11. po 19.hod.

Tradiční jarní burza oblečení, obuvi a sportovních potřeb se koná ve dnech 25.,26. a 28.4. 2014

Více informací naleznete v sekci Duhového klubíčka  

Matematické klání o zlaťáky Jiříka z Poděbrad

DDM Praha 3 – Ulita ve spolupráci se ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad vyhlašuje šestý ročník zábavného soutěžního klání s matematickou tematikou pro žáky prvního stupně základních škol Prahy 3. Srdečně zveme soutěžní týmy ze škol k účasti a nabízíme všechny potřebné informace:

Termín konání: čtvrtek 7. března 2013
Kategorie 4.-5. tříd: 8.15 – cca 9.45 (vlastní soutěž: 60 min. + 1 příklad)
Kategorie 1.-3. tříd: 10.00 – cca 11.30 (vlastní soutěž: 60 min.)

Orientační obsah soutěže: příklady na složitější numeriku, logické uvažování, prostorovou představivost, složitější slovní úlohy, "magické čtverce" atd. (příklady typu "Klokan" pro příslušné kategorie)
Potřebné vybavení: psací a rýsovací potřeby, kalkulačky nejsou povoleny!
Jmenovité písemné přihlášky zašlete, prosím, nejpozději do 1.3.2013 do 15:00
k rukám ředitele ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad.

Pozn.: každá škola může postavit v dané kategorii pouze 1 tým!

Soutěž je zařazena do bodování v rámci poháru starosty Hartiga. Průběžné výsledky poháru najdete vždy o skončení každé soutěžní akce na www.ulita.cz.
Kontakt na organizátora: Mgr. Miroslav Šoukal, ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad,e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Sběr víček

Dne 31.11. 2012 zorganizoval školní parlament sběr a odvoz víček od PET lahví. Získané peníze se použily na podporu nemocné Michalky Laníkové. Sbírka víček probíhá i nadále.

Výuka češtiny pro cizince - nízkoprahový kurz

v budově školy probíhá nízkoprahový kurz češtiny pro cizince, který organizuje Centrum pro integraci cizinců - více informací naleznete zde...

Seminář na téma Budování osobnosti dítěte

Duhové klubíčko ve spolupráci s Mateřským centrem Kulíškov a Pedagogickou fakultou UK v Praze pro Vás připravilo seminář Budování osobnosti dítěte. Jedná se o pět dvouhodinových přednášek prof. M.Adámka. Základem je promítání filmových ukázek z DVD, které rodičům pomáhají vytvořit si vizuální a sluchovou představu o problému. Zájemci si mohou napsat o podrobnější informace na  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 • Termíny : ÚT od 17,30 25.10., 1.11., 8.11., 15.11., 22.11. na ZŠ Nám.J.z Poděbrad
 • Cena : 2200 Kč

Jarní burza oblečení, obuvi a sportovního vybavení

Od pátku 15.4. do pondělí 18.4. probíhá tradiční burza Duhového klubíčka. Příjem zboží do burzy je ve čtvrtek 14.4. v čase 16,00 - 18,00. Více informací naleznete zde...     

Jednodenní lyžařský zájezd

V sobotu 19.2. zveme všechny lyžaře, snowbordisty i běžkaře na tradiční jednodenní zájezd do Albrechtic. Odjezd od školy je v 6,15 hod., návrat ke škole kolem 19. hod. Podrobnosti organizace se dozvíte na Duhovém klubíčku.    

Akce Duhového klubíčka o.s.

Při ZŠ bylo v roce 2007 založeno občanské sdružení, které zajišťuje pro všechny občany z okolí zájmové a vzdělávací kroužky. Dále organizuje např. jednodenní lyžařské zájezdy, výtvarné dílny, prázdninové akce pro děti, burzy ošacení atd. Informace naleznete zde na stránkách školy nebo v Radničních novinách Prahy 3

Betlémské světlo

Do budovy školy přinesou skauti Betlémské světlo, které si budete moci odnést do svých domovů. K dispozici bude 20. - 21.12.2010 mezi 7:30 a 17:00 ve vestibulu školy.

Připojte se tak k řetězu poselství vánočních svátků.Více informací získáte na http://www.betlemskesvetlo.cz/.

Nový Youtube kanál naší školy

Spustili jsem pro naše široké okolí další kanál komunikace a tím je "video proud" na populárním serveru Youtube. Najdete zde multimediální práce našich žáků, či jiné video prezentace školy. Věříme, že si naše vysílání oblíbíte.

Podzimní prázdniny 27.- 29. října

Od středy 27.10. do pátku 29.10. jsou podzimní prázdniny, škola bude v průběhu prázdnin uzavřena.   

Alergie, ekzémy, lupénka - setkání s odborníky

Byli jsme požádání Českou akademií dermatologie o předání pozvánky na setkání s odborníky s možností bezplatné konzultace pro všechny rodiče, kteří se zabývají problematikou alergií a ekzémů nebo mají takto nemocné dítě. Setkání se koná dne 18.10.2010 od 16,30 v ZŠ Londýnská, Praha 2, letáčky k tomuto setkání naleznete též na stojanu ve vestibulu naší školy.  

Seminář Rozumíme penězům  

V pátek 15.10. se u nás na škole koná seminář "Jsme opravdu (finančně) gramotní?". Jedná se o vzdělávací seminář o zkušenostech z finančního vzdělávání žáků ZŠ prostřednictvím projektu Rozumíme penězům ve Středočeském kraji.

Komunální volby

Ve dnech 15. - 16. října se u nás ve škole konají komunální volby. Volební místnosti budou pro vás připraveny v prvním a druhém patře školy a nově též v přízemí v prostorách tělocvičen (místo volebních místností ve třetím patře). V pátek volby probíhají od 14,00 do 22,00 a v sobotu od 8,00 do 14,00.

Mini Putovní kampaň s prezentací „ obří kuchyně“

Zveme vás na kampaň, která se bude konat dne 11. října 2010 v době od 11: 00 do 16: 00 hodin přímo před budovou naší základní školy. Kampaň "Bezpečí dítěte" organizují ve spolupráci s naší školou společnost Akademos a Všeobecná pojišťovna.

Obří kuchyně bude přestavovat dvakrát zvětšený model běžné domácí kuchyně tak, aby odpovídala normální velikosti z pohledu tří – čtyřletého dítěte. Všichni návštěvníci, zejména dospělí a děti s mladšími sourozenci, budou mít tedy možnost zažít část domova z pohledu malého dítěte a uvědomit si tak, jak mohou být běžné předměty v domácnosti velmi nebezpečné a mohou se stát snadno příčinou i velmi těžkých a v řadě případů i smrtelných úrazů.   

Předškolka RC Paleček

V letošním školním roce pokračuje naše spolupráce s rodinným centrem Paleček, které v prostorách naší školy provozuje předškolku. Více informací o předškolce a RC Paleček naleznete zde...  

Farmářské trhy na Jiřáku

Od středy 8.9. začínají v prostoru před budovou naší školy pravidelné farmářské trhy, které organizuje městská část Praha 3. Je to příjemné zpestření, a to nejen pro všechny rodiče našich žáků, zastavit se cestou ze školy a z práce na trhu a koupit si čerstvou zeleninu, pečivo a jiné BIO výrobky. Farmářské trhy nás baví a máme z této akce u naší školy radost! Více info zde...

Rozšířená výuka cizích jazyků, matematiky a informatiky

Ve školním roce 2010/2011, opět ve čtvrtých a v šestých ročnících, otevíráme skupiny s rozšířenou výukou cizích jazyků a matematiky s informatikou. Přihlášky jsou k vyzvednutí na recepci školy, termín jejich odevzdání je v pátek 21.5., 1. kolo přijímacího řízení se koná ve čtvrtek 27.5. od 9,00h. a je určeno především pro žáky 3. a 6. ročníků naší školy. 

Do skupin s rozšířenou výukou mohou k 1.9.2010 přestoupit i žáci z jiných škol, pro které bude vypsáno 2. kolo přijímacího řízení - více informací získáte na emailové adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .  

Bezpečné dítě aneb úraz není náhoda

Ve čtvrtek 20.5. od 10,00 se u nás ve škole uskuteční jeden z protiúrazových preventivních dnů, jejichž součástí budou semináře pro zástupce samosprávy, domů dětí a mládeže, center volného času, Policie ČR, hasičského záchranného sboru; dále aktivity pro děti a osvětová kampaň v centru města pro občany. Symbolem projektu se stanou preventivní „protiúrazová sanitka“, „putovní obří kuchyň“ a „mluvící auto“ , které přijedou k dětem a dospělým ještě dřív, než se úraz dítěti stane, a naučí je, jak se před všemi typy dětských úrazů ochránit. Hlavní pozornost dospělých- rodičů, pedagogů a dětí chceme zaměřit na prevenci úrazů dětí v dopravě. 

Více na www.urazneninahoda.cz 

Vyrůst mezi stromy se skauty

Naše škola propagačně podpořila akci skautů Vyrůst mezi stromy, která proběhne 22.4.2010 od 15:00 na různých místech Prahy. Občané si budou moci zdarma vzít sazenici stromu na své zahrady, pozemky nebo jen tak na holou mez. Stromy budou k dispozici na těchto místech: náměstí Míru (metro A, od 15:00), Flóra (metro A, od 15:00), Skalka (metro A, od 15:00), Roztyly (metro C,od 15:00), Anděl (metro B,od 15:30), Lužiny (metro B,od 16:00). Více informací včetně návodu jak strom zasadit najdete na webu akce www.vyrustmezistromy.cz.

Žižkovský masopust

Ve úterý 16.2. vyvrcholí na náměstí Jiřího z Poděbrad 17. ročník Žižkovského masopustu. Přijďte se podívat a pobavit. Více informací zde...

Seminář k novele školského zákona

V úterý 2.2. se na naší škole koná seminář k novele školského zákona a dalších legislativních změn od ledna 2010. Seminář povede pan Pavel Zeman. Více info zde...  

Na hory s Duhovým klubíčkem

O pololetních prázdninách 28. - 31.1. odjíždějí (nejen) naše děti na lyžařský prodloužený víkend do Velké Úpy. Veškeré další informace získáte zde...  

Náhradní termín zápisu do první třídy 2010/2011 

Náhradní termín zápisu pro všechny, kteří jej nestihli v řádném termínu, se koná v úterý 9. února 2010. K náhradnímu termínu je třeba se telefonicky objednat na přesný čas na tel.: 222 725 404.    

Druhý den otevřených dveří

Druhý den budou dveře do školy otevřené 5. ledna 2010 od 7,40 do 17,00h, zde se již budete moci podívat do výuky jednotlivých tříd, promluvit si s paní učitelkou nebo se zástupci vedení školy. V odpoledních hodinách budou připraveny ukázkové aktivity v odborných pracovnách druhého stupně nejen pro žáky pátých ročníků naší školy. Zájemci mohou také přijít přímo na besedu s ředitelem školy - sraz na schůzku je u recepce školy vždy v 9,00, ve 14,00 a v 16,00.

Vánoční prázdniny

Přejeme všem přátelům a příznivcům školy krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok 2010.   

V průběhu prázdnin je škola pro veřejnost uzavřena, na všechny se budeme opět těšit v pondělí 4.1.2010.  

Ředitelské volno

Na dny 21. a 22. 12. vyhlásil ředitel školy z provozních důvodů ředitelské volno. Škola bude v těchto dnech pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ohlédnutí za vánoční výstavou

V úterý 8.12. proběhl již čtvrtý ročník naší charitativní vánoční výstavy a opět nás přišli na slavnostní zahájení podpořit vzácní hosté. Z radnice Prahy 3 to byl pan zástupce starostky Jiří Matušek, z FN Motol přijel pan ředitel nemocnice Miloslav Ludvík a z Arcidiecézní Charity Praha jsme mezi námi mohli přivítat paní Janu Troupovou. V letošním ročníku se opět podařilo získat částku blížící se třicetitísícům korun, přesně částka činí krásných 29,753Kč, což našim žákům umožní pokračovat v jejich charitativních projektech. Všem, kteří se podíleli na přípravě výstavy, našim vzácným hostům a v neposlední řadě všem těm, kteří jste na výstavu přišli a koupili si nějaký výrobek od našich žáků, DĚKUJEME!  

Vánoční charitativní výstava a den otevřených dveří

Vánoční výstava na ZŠ Praha 3.V úterý 8.12.  Vás srdečně zveme na již čtvrtý ročník Vánoční charitativní výstavy, na které naši žáci prodávají své výrobky. Slavnostní zahájení výstavy se odehraje ve školní jídelně od 8,00, prodej bude probíhat v době od 8,30 do 16,00. Za získané peníze žáci sponzorují Kennedyho Mulenje - dvanáctiletého chlapce ze Zambie, posílájí finanční dar dětské hematologii a onkologii v Motole a adoptují pandu červenou a levharta obláčkového v ZOO Praha. Přijďte se na naši vánoční výstavu podívat, kupte si něco hezkého a načerpejte vánoční atmosféru, kterou tato výstava tradičně přináší. Rodiče, kteří v těchto dnech vybírají školu pro své předškoláky, mohou tuto příležitost využít také jako den otevřených dveří k prohlídce budovy a k rozhovoru se zástupci naší školy.

Více o dnech otevřených dveří a zápisu do prvních tříd naleznete zde...

Schůzka zástupců SRPŠ

V úterý 8.12. se od 17,00 koná schůzka zástupců SRPŠ při naší škole (společnost rodičů a přátel školy). Schůzka bude probíhat ve sborovně ve druhém patře budovy. Jste srdečně zváni!  

Sběr papíru

Máte doma starý papír a chcete se jej zbavit? Přineste jej ve dnech 1. - 4. 12.  do naší školy, kde právě probíhá sběr papíru. Za získané peníze pořídíme další vybavení pro využití volného času našich žáků - o tom, co přesně pořídíme, rozhodne žákovský parlament.

Pozvánka na seminář

V úterý 1.12. se na naší škole koná seminář "Práva i povinnosti mají nejen dlužníci, ale i věřitelé", který pro širokou veřejnost organizuje občanské sdružení Remedium Praha a na jehož realizaci se podílí i naše základní škola. Seminář je určen především seniorům z Prahy, ale i dalším zájemcům o dluhovou problematiku.

Čas semináře: 16,30 - 18,30, místo: ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad, cena: zdarma,

přihlášky: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 272743666

Sousedský výprodej použitých věcí a Jarmark šikovných rukou II.

V pátek 20.11. pořádá Duhové klubíčko ve spolupráci s naší školou a paní Phillis Plotnick již třetí ročník Sousedského výprodeje použitých věcí, kde má každý možnost nabídnout k prodeji vše, co již doma nepotřebuje, ale mohlo by to ještě dobře posloužit někomu jinému.... více info zde  

V sobotu 21.11. Vás poté zveme k nám do školy na druhý ročník Vánočních trhů "Jarmark šikovných rukou", který ve spolupráci s naší školou a s MČ Praha 3 pořádá Libuše Vičíková... více info zde

Připomínáme si 20. výročí Sametové revoluce

Žáci a zaměstnanci naší školy si připomenou toto významné výročí v pondělí 16.11. rozsvícením svíček u improvizovaného památníčku k 17. listopadu 1989 před vchodem do budovy školy. Každá třída rozsvítí svou svíčku po  poledni vždy po návratu s exkurze do školy.

V úterý 17. 11. 2009 slavíme státní svátek "Den boje za svobodu a demokracii". Škola bude tento den uzavřena a výuka bude opět probíhat od středy 18.11. dle běžných rozvrhů.

Schůzka zástupců SRPŠ

V úterý 3.11. se od 17,00 koná schůzka zástupců SRPŠ při naší škole (společnost rodičů a přátel školy). Schůzka bude probíhat ve sborovně ve druhém patře budovy. Jste srdečně zváni!

Burza zimního oblečení

V dnešních dnech (do pondělí 26.10.) se koná "Burza zimního oblečení", kterou pořádá Duhové klubíčko. Burzu naleznete v prostorách Herny v přízemí školy, kde si máte možnost vybrat z více než 400 kusů zimního oblečení, obuvi a další výbavy pro děti i dospělé.

Rada školy

V úterý 20. 10. se od 18,00 koná schůze Rady školy při ZŠ Praha 3, nám. Jiřího z Poděbrad 8/1685. Na programu jednání bude schvalování Výroční zprávy a novela Školního řádu.

Rizika výhodných nabídek

V úterý 13. 10. se na naší škole koná seminář "Rizika výhodných nabídek", který pro širokou veřejnost organizuje občanské sdružení Remedium Praha a na jehož realizaci se podílí i naše základní škola. Seminář je určen především seniorům z Prahy, ale i dalším zájemcům o dluhovou problematiku.

Čas semináře: 16,30 - 18,30, místo: ZŠ nám. Jiřího z Poděbrad, cena: zdarma,

přihlášky: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 272743666

 

 

…široké spektrum vzdělávání.

Kontakt:

nám. Jiřího z Poděbrad 7, 8/1685, Praha 3, tel.: +420 222 725 404, fax: +420 222 729 589, e-mail: sekretariat@skola-jirak.cz