Naše úspěchy

Přehled úspěchů žáků ZŠ na náměstí Jiřího z Poděbrad ve vědomostních a sportovních soutěžích. Nabízíme vám průběžné výsledky, či informace o soutěžích, do kterých jsou naši žáci zapojeni.

Ocenění našich žáků na mezinárodní výstavě

Žáci naší školy se zúčastnili Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2013, ve které mezinárodní odborná porota posuzovala více než 24 500 prací od dětí z 68 zemí světa. V této obrovské konkurenci získala Natálie Havelková ze 7.A za svou výtvarnou práci nejvyšší ocenění výstavy - medaili Lidická růže. Zároveň Jan Burkl, také ze 7. A, získal čestné uznání. Obě oceněné práce budou vystaveny v Lidické galerii až do konce října 2013. Blahopřejeme Natálce a Honzovi za tento obrovský úspěch!

Projekt Naši sousedé

Žáci 9. ročníků - Martin Vondra, Dan a David Chejstovští, Tereza Kostková a Aneta Byšková vyhráli 1.místo na obvodě v Projektu "Naši sousedé" o významných osobnostech Prahy 3. Tento projekt je vyhlášený pro "Nadaci Hartiga" paní Kozumplíkovou a je organizován organizací Post Bellum. Žáci zpracovávali životní osudy "1. dámy cembala" paní Zuzany Růžičkové, která mládí prožila v několika koncentračních táborech.

Matematické klání 2013

I v letošním roce základní škola na Jiřího z Poděbrad úspěšně uspořádala matematickou soutěž pro 1. stupeň. Děkujeme všem zapojeným za skvělé výkony a nabízíme výsledkovou listinu tohoto ročníku i meziroční srovnání (graftabulka). Gratulujeme oběma našim týmům k pěknému vítězství.Vítězný tým.

Chemická olympiáda

Šimonu Dleskovi a Michalu Vokolkovi se podařilo získat 4. a 5. místo v obvodním kole chemické olympiády. Díky jejich práci jsme ve srovnání škol umístěni na 2. mís hned za Gymnáziem Na Pražačce. Gratulujeme a děkujeme oběma!

Chemická olympiáda na Jiřáku.

Úspěch v anglickém jazyce

Ferdinand Grossmann ze 7.B obsadil 2. místo v obvodním kole olympiády v anglickém jazyce v I. kategorii (žáci 6. a 7. tříd). Gratulujeme!

Úspěch v matematice

Žáci 9. ročníků (Lukáš Koruňák, Kim Nelli a Aneta Byšková) obsadili ve své kategorii 3.místo v pořadí škol v obvodním kole matematické olympiády. Gratulujeme.

Úspěch v dějepise

Žáci naší školy uspěli v obvodním kole dějepisné olympiády, kde získali jako tým 1.místo v pořadí škol v soutěži o Pohár starosty Hartiga (před ZŠ Lupáčova a ZŠ Chmelnice). K tomuto úspěchu přispěli svými výsledky Aneta Byšková (3. místo), Tereza Kostková (4. místo) a Sára Sumegová (5. místo). Gratulujeme.

Ocenění za nejlepší výsledek v Praze

Žákyně naší školy Kim Nelli (9.A) získala ocenění od společnosti SCIO za nejlepší výsledek v Praze v plošném testování žáků 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a to ve dvou oblastech - v matematice a v obecných studijních předpokladech. Gratulujeme!

Úspěch ve stolním tenise

V obvodním kole stolního tenisu obě naše družstva bodovala. V kategorii 8.-9. tříd chlapci obsadili 2. místo a dívky skončily bronzové. Gratulujeme.

Příběhy naši sousedů

Žáci 9.A,B - Martin Vondra, Josef Papírník, Dan a David Chejstovští, Tereza Kostková, Lucie Burešová a Aneta Byšková - pracovali celý loňský rok na dokumentaristickém projektu "Příběhy našich sousedů" o významných osobnostech Prahy 3. Projekt, který má být součástí připravované knihy, vyhlásila paní Milada Kozumplíková pod patronací organizace Post Bellum a nadačního fondu K. Hartiga.

Na prezentaci žákovských prací jednotlivých škol ve Vojenském historickém ústavu dne 25. září 2012 se naši žáci umístili na 2. místě, těsně za Gymnáziem Na Pražačce. Gratulujeme.Reprezentanti školy.

Výsledky matematického klání O zlaťáky Jiřího z Poděbrad

Nabízíme k nahlédnutí kompletní výsledky matematického klání O zlaťáky Jiřího z Poděbrad. Naši žáci se v tomto ročníku poprvé umístili na prvním místě v obou věkových kategoriích.

Reprezentace školy na Jiřáku

Základní škola na náměstí Jiřího z Poděbrad se zapojuje do vzdělávacích, sportovních i kulturních soutěží v rámci Prahy 3, které organizuje DDM – Ulita. Mezi obvykle obsazené patří:

• Olympiády (soutěže v naukových předmětech)
  • Poprask (sportovní soutěže)
  • kulturní soutěže vyhlašované MČ
  • další soutěže vyhlašované MŠMT
  • další tvůrčí soutěže vyhlašované různými subjekty